До уваги учасників антитерористичної операції. — Офіційний веб-портал Деснянської районної у місті Чернігові ради

27.02.2018

До уваги учасників антитерористичної операції.

До уваги учасників антитерористичної операції

Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради в 2018 році продовжує приймати заяви учасників антитерористичної операції для надання послуг з професійної адаптації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432   «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції».

Професійна адаптація учасників антитерористичної операції - заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників антитерористичної операції шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, що мають право в установленому законодавством порядку на здійснення адаптації.

Професійна орієнтація учасників антитерористичної операції здійснюється обласними, Київським міським, міськими, районними і міськрайонними центрами зайнятості чи іншими установами у порядку, визначеному законодавством.

Для отримання послуг з професійної адаптації учаснику антитерористичної операції потрібно письмово звернутись до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою за відповідною формою.

До заяви додаються:

- копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);

- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;

- копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.

Під час подання копії посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни учасники антитерористичної операції пред’являють оригінал такого посвідчення.

Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості.

Професійне навчання учасників антитерористичної операції здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Строк професійного навчання учасників антитерористичної операції визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.

Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами учасники антитерористичної операції отримують такі документи державного зразка:

- свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації - за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за робітничими професіями;

- документ про підвищення кваліфікації - за результатами підвищення кваліфікації учасників антитерористичної операції з вищою освітою.

У разі підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники антитерористичної операції отримують посвідчення установленого зразка.

Учасникам антитерористичної операції, які навчалися професіям, пов’язаним з роботами на об’єктах з підвищеною небезпекою праці, що перебувають під наглядом спеціально уповноважених державних органів, разом із свідоцтвом про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації видається посвідчення встановленого зразка про допуск до роботи на зазначених об’єктах.

Курси цільового призначення організовуються у групах з чисельністю не більше 30 осіб.

Строк підвищення кваліфікації учасників антитерористичної операції шляхом навчання на курсах цільового призначення установлюється з урахуванням мети і складності навчання і становить не більше 500 годин.

Для подання заяви необхідно звертатись до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради за адресою: м. Чернігів, проспект Перемоги, 141, каб. 115.

Інформаційно-консультативні послуги можна отримати за номером телефону: 77-77- 00, 77-77-04.