Шляхи зниження дитячого травматизму від опікової травми. — Офіційний веб-портал Деснянської районної у місті Чернігові ради

02.05.2018

Шляхи зниження дитячого травматизму від опікової травми.

Проблема опіків є вкрай актуальною в Україні. За статистичними даними (2007-2017 рр.) було виявлено , що опіки серед дитячого травматизму посідають 2 місце, в тому числі і з летальним результатом. Тому, наразі, дуже важливим є бути обізнаним , щодо шляхів запобігання та методів першої допомоги при опіковій травмі.

ОБІЗНАНИЙ, ОТЖЕ ОЗБРОЄНИЙ:

1. Ніколи не пийте гарячого чаю чи кави з дитиною на руках. Навіть маленька філіжанка гарячої рідини може привести до опіків великої поверхні тіла немовляти;
  2. Не застеляйте столи, на яких може знаходитись посуд з гарячою рідиною, звисаючими скатертинами – дитина легко може потягнути їх на себе;
  3. Не залишайте електрочайників чи прасок із звисаючими донизу проводами;
  4. Готуйте їжу на віддалених конфорках, всі сковорідки і ковшики повертайте ручками від себе;
  5. Не залишайте змішувачів у ванній кімнаті на позиції гарячої води, відкрутивши кран, дитина може ошпаритися;
  6. Не ставте на підлогу ємності з гарячою рідиною – дитина може в них впасти;
  7. При підігріванні їжі у мікрохвильовій печі пам’ятайте, що температура посуду може бути набагато меншою, ніж температура їжі всередині, тому обов’язково, перш ніж годувати дитину, переконайтесь, що їжа не гаряча;
  8. Обладнайте всі електричні розетки засобами захисту.

Майте на увазі! 90% опіків трапляються через недогляд і легковажність батьків! Будьте люблячими і уважними до своїх дітей!

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОПІКАХ:

1. Зняти одяг з попечених місць;
  2. Охолодити місця опіків холодною водою (але не нижчою 15 градусів). Холодна вода також знімає біль;
  3. Викликати «Швидку допомогу»;
  4. Не обробляти місця опіків ніякими народними засобами (спирт, білок, жир і. т. д.)
  5. Гасити полум’я на дитині можна за допомогою ковдри, води або перекачування по землі;

НАСЛІДКИ НЕУВАЖНОСТІ:

Батьківська неуважність тягне за собою відповідальність за ст.184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей».

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

БУДЬ УВАЖНИМ! ЗАХИСТИ СВОЮ ДИТИНУ ВІД ОПІКУ !