Регулювання питань охорони праці у колективному договорі, угоді. — Офіційний веб-портал Деснянської районної у місті Чернігові ради

Регулювання питань охорони праці у колективному договорі, угоді.

Колективний договір – це документ, у якому узагальнюються і деталізуються основні вимоги законодавства, установлюються загальні для всіх професій на підприємстві, установі, організації вимоги, у тому числі в галузі охорони праці, а також погоджуються питання, що відповідно до законодавства вимагають спільного вирішення, роботодавця і трудового колективу. Незалежно від того є працівник членом профспілки чи ні, зобов’язання, встановлені й узяті сторонами колективного договору, автоматично поширяться і на нього (стаття 18 КЗпП України).

В текст колдоговору записуються зобов’язання роботодавця і працівників (норми статей 13-18, 22, 23 Закону України «Про охорону праці»). Деякі положення даного Закону вимагають погодження з трудовим колективом, тому в текст договору вносяться пункти про створення (за необхідності) комісії з питань охорону праці, кількості уповноважених трудового колективу, що обираються, з питань охорони праці і затвердження відповідних положень; визначається порядок і терміни звільнення від основної роботи (зі збереженням середнього заробітку) уповноважених і членів комісії для виконання ними своїх громадських обов’язків.

Як додаток до колдоговору варто оформити документ, що буде містити списки і переліки, які регламентуються нормативно-правовими актами, а саме: списки професій, працівники яких повинні в обов’язковому порядку проходити медичні огляди; списки професій, які вимагають професійного добору кадрів; списки працівників, які мають право на відпустку за ненормований робочий день, за роботу з особливим характером праці, за шкідливі та важкі умови праці; списки працівників, яких необхідно забезпечити засобами індивідуального захисту (спецодягом, спецвзуттям), мийними та знешкоджуючими засобами.

Також у колективному договорі зазначається періодичність проведення атестації робочих місць за умовами праці, а після її проведення встановлюється перелік заходів та необхідних засобів щодо поліпшення умов праці, приведення їх у відповідність до необхідних нормативів безпеки, гігієни праці. Ці заходи включаються в колдоговір у вигляді додатку.

Безпосередньо з охороною праці пов’язані правила внутрішнього трудового розпорядку, оскільки саме вони регулюють поводження працівника на його робочому місці (умови і час допуску в приміщення).