Про колдоговірне регулювання відносин — Офіційний веб-портал Деснянської районної у місті Чернігові ради

Структура порталу  

   
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 70

12.12.2017

Про колдоговірне регулювання відносин

Сучасний колективний договір, укладений з урахуванням можливостей підприємства, повинен враховувати та забезпечувати життєво важливі потреби працівників – збереження робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, збереження здоров’я шляхом встановлення безпечних умов праці, розширення соціальних гарантій та визначення конкретного механізму їх реалізації.

Такий колдоговір є надійною основою для соціального захисту працівників, він дисциплінує та згуртовує трудовий колектив, підвищує відповідальність адміністрації підприємства, забезпечує працівникам можливість і мотивацію працювати якісно і продуктивно та сприяє впевненості у майбутньому як роботодавця так і працівників.

Крім того, у колдоговорах обов’язково мають бути дотримані, в якості мінімальних гарантій, норми трудового законодавства України, а також положення Генеральної угоди на 2016-2017 роки, галузевих та територіальної угод.

Зокрема, нормами Генеральної угоди передбачено ініціювати включення до колективних договорів та угод під час  ведення колективних переговорів положень щодо:

-  додаткового соціального захисту ветеранів праці та людей похилого віку, малозабезпечених та інших вразливих категорій осіб (надання матеріальної допомоги, безвідсоткових або з невеликими відсотками коротко- та довготривалих позик);

- забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків при працевлаштуванні, просуванні по службі, створені умов праці, які б дозволяли чоловікам і жінкам здійснювати трудову діяльність на рівній основі та отримувати при цьому рівну оплату праці при однаковій кваліфікації посад відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Саме такі зобов’язання можуть сприяти суміщенню трудової діяльності та сімейних обов’язків як жінок, так і чоловіків.

Пропонуємо сторонам соціального діалогу розглянути можливість реалізації вищезазначених рекомендацій.

Детальні консультації з приводу укладення та реєстрації колективного договору, змін та доповнень до нього можна отримати у відділі праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради за адресою: м. Чернігів, просп. Перемоги, 141, каб. 116.  Контактний тел.: 77 77 04.

Прочитано 79 разів
   
© Деснянська районна у місті Чернігові рада рада.
© Електронна адреса: deadm@desn-rada.gov.ua