Порядок організації санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи — Офіційний веб-портал Деснянської районної у місті Чернігові ради

23.02.2017

Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради повідомляє, що з 01.01.2017 року набрав чинності Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно із Порядком безоплатне забезпечення путівками громадян, віднесених до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, проводиться шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі — заклади), за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.

При цьому постраждалі особи мають право вільного вибору закладу відповідного профілю, а також за бажанням здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Розміри грошової допомоги для компенсації у 2017 році вартості путівок  визначені  постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1029 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2017 році» і складають:

для осіб, віднесених до категорії 1, - 5250 гривень;

для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи ( з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - 17390 гривень;

для дітей, яким установлена інвалідність, пов’язана з  Чорнобильською катастрофою - 10840 гривень.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою в наступному році шляхом надання грошової допомоги громадянам, віднесеним до категорії 1, або одному із батьків дитини з інвалідністю (особі, яка їх замінює), необхідно подати до 15 жовтня поточного року такі документи:

1) для забезпечення громадянина, віднесеного до категорії 1:

заяву про взяття на облік для отримання путівки;

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

копію паспорта.

2) для забезпечення дитини з інвалідністю та одного із батьків (особи, яка їх замінює):

заяву про взяття на облік для отримання путівки;

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);

копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

Порядок передбачає укладання трьохстороннього договору між закладом, постраждалою особою та  органом соціального захисту населення. Підписані та скріплені печаткою органу соціального захисту населення 3 примірники договору передаються постраждалим громадянам для подальшої передачі закладу.

Якщо громадянин, віднесений до категорії 1, дитина з інвалідністю, які перебувають на обліку для забезпечення путівкою в органах соціального захисту населення, в поточному році одержали безоплатну путівку за кошти державного бюджету в іншій організації, вони знімаються з обліку. Повторне взяття на облік проводиться на підставі подання вищезазначених документів.

За бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю (особи, яка їх замінює), у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку буде виплачуватись грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні. Для виплати грошової компенсації в 2018 році необхідно подати до 15 жовтня 2017 року за місцем проживання заяву на отримання грошової компенсації замість путівки та вищезазначені документи.

1 Верховна Рада

2 Президент