Інформація щодо змін в порядку призначення субсидій. — Офіційний веб-портал Деснянської районної у місті Чернігові ради

Структура порталу  

   

10.05.2018

Інформація щодо змін в порядку призначення субсидій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022” (далі Постанова) затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі - Положення) та передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і декларації визначеним категоріям осіб, а саме:

- особам, у яких взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або

- вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або;

- вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

-  внутрішньо переміщеним особам;

-  особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (подружжя повинні підтримувати один одного);

-  особам, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

-  особам, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Звертаємо увагу, що вищезазначеним категоріям громадян за призначенням житлової субсидії необхідно звертатися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення двічі на рік – після закінчення опалювального та неопалювального сезонів.

При цьому, не мають права на призначення житлової субсидії громадяни:

- у яких загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

- які мають транспортні засоби, з дати випуску яких минуло менше 5 років;

- працездатного віку, які не сплатили єдиного соціального внеску;

- здійснили покупки на суму більше 50 тис. грн (у т.ч. набуття права власності);    

- мають прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, яка у сумі перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Субсидія може бути призначена за рішенням комісії (у тому числі на наступний період) у наступних випадках:

- непрацюючим непрацездатним особам на понаднормову площу житла, яка не може перевищувати більш як на 30 % соціальну норму житла;

-  за наявності транспортного засобу (у тому числі у членів сім’ї), з дати випуску якого минуло менше 5 років;

-  якщо у працездатної особи відсутній дохід або її дохід менший мінімальної заробітної плати та/або вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі. Таке   рішення  не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб. При цьому контролюється сплата особами єдиного соціального внеску протягом терміну дії субсидії. У разі не сплати єдиного соціального внеску чи сплати його в розмірі, меншому ніж мінімальний, за будь-який місяць протягом строку призначення житлової субсидії,  виплачена субсидія повертається  до державного бюджету у повному обсязі;

-  у разі купівлі (або набуття права власності) житла, земельної ділянки, товарів або оплати послуг на суму більше 50 тис. грн;

-  за наявності заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-  за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла;

- за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам;

- без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих (враховуючи норми щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном).

Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

- зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа — членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;

- зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

- зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

- зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

- зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

- здійснення покупки на суму більше 50 тис. грн (у т.ч. набуття права власності);

- якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, незалежно від розміру вартості транспортного засобу.

З 1 травня 2018 року введено обов'язок для громадян, яким призначено субсидію, щомісячно сплачувати обов'язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Постановою внесено зміни до порядку, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2016 № 534, відповідно змін надавачами  послуг суми невикористаних субсидій повертатимуться до державного бюджету двічі на рік: після закінчення опалювального сезону та після закінчення неопалювального сезону в повному обсязі.

Так, переплата зазначена в квитанціях на оплату природного газу та електричної енергії, що використовуються не тільки для опалення, з 1 травня поточного року буде також повернута до бюджету і в наступних квитанціях не зазначатиметься.

Домогосподарствам, які станом на 1 травня поточного календарного року мають, внаслідок економії споживання послуг, невикористану субсидію з постачання та розподілу природного газу та електричної енергії для індивідуального опалення житла до 1 вересня необхідно буде звернутися до органу соціального захисту населення з відповідною заявою для отримання коштів невикористаної житлової субсидії. При собі мати  паспорт отримувача субсидії та особовий рахунок, відкритий в банківських установах.

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409, якими переглянуто соціальні нормативи споживання газу з 5 м. куб на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період на 4,5 м. куб  та електроенергії для потреб опалення з 51 кВт·г на 1 кв. метр на 30 кВт.г, а також скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв. м для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

За призначенням житлової субсидії громадянам необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 44 та подати нову заяву  та декларацію.

Телефони для довідок та запису на прийом: 670-328, 671-609.

Прочитано 162 разів
   
© Деснянська районна у місті Чернігові рада рада.
© Електронна адреса: deadm@desn-rada.gov.ua