В Чернігові працюють над “СТРАТЕГІЄЮ МОЖЛИВОСТЕЙ” ДЛЯ ЛЮДЕЙ ПОВАЖНОГО ВІКУ. — Офіційний веб-портал Деснянської районної у місті Чернігові ради


Структура порталу  

   


В Чернігові працюють над “СТРАТЕГІЄЮ МОЖЛИВОСТЕЙ” ДЛЯ ЛЮДЕЙ ПОВАЖНОГО ВІКУ.

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)


23 травня 2018 року членами громадської організації «Чернігів Європейський» було проведено круглий стіл присвячений посиленню участі людей поважного віку в процесах розвитку громади.

Чому звернули увагу саме на цю тему?

У січні 2018 року Урядом схвалено Стратегію державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року.

На даний час Україна входить до 30 найстаріших країн світу за часткою осіб віком від 60 років. Згідно з національним демографічним прогнозом на період до 2025 року частка осіб віком від 60 років становитиме 25 % загальної кількості населення, віком років 65 років і старше – 18,4 %. Невідворотність демографічного старіння вимагає адекватної реакції суспільства на зміни соціально-демографічних умов життя. Водночас в нашому суспільстві стрімко розвивається і технологічна революція. Так от чи кожен пенсіонер буде встигати за розвитком сучасних технологій? Як бути активним громадянином в своєму місті, якщо кожного року в ньому відбуваються зміни пов’язані саме з розвитком сучасних технологій? Ці питання стосуються не лише людей, які зараз перебувають на заслуженому відпочинку. Дані питання стосуються кожного українця, адже рано чи пізно кожен досягне віку 55+ і невідомо, які новітні технології будуть на той момент та чи зможемо ми ними вправно користуватись. Тому команда ГО «Чернігів Європейський» переконана - навчання людини повинно бути протягом всього життя.

 В рамках проекту «Єднання поколінь на користь громади» проводилося дослідження "Посилення участі людей поважного віку в процесах прийняття рішень та розвитку громади" у 7 містах України (Вінниця, Львів, Чернігів, Миргород, Мелітополь, Суми та Черкаси) з метою визначення рівня та ефективності комунікації людей поважного віку та органів місцевого самоврядування. 23 травня 2018 року у приміщенні Новозаводської районної у місті Чернігові раді члени ГО «Чернігів Європейський» Мекшун Алла та Ігнатікова Любов розповіли про дослідження детальніше. Для дослідження проводили збір даних, а саме аналіз нормативно-правової бази, досліджували громадську думку, аналізували офіційну інформацію. В результаті відомо, що 83% людей похилого віку хочуть брати участь в житті громади, проте 40% з них, на жаль, не знають як це зробити. 43 % опитаних людей зазначили, що необхідно провести навчання для людей похилого віку. Серед пропозицій було також зменшити пакет документів, давати більше роз’яснень у ЗМІ та виділити категорію ЛПВ до окремої категорії.

Один з компонентів проекту є навчальна програма громадянського освітнього курсу-практикуму. Вона розрахована на широке коло слухачів, які прагнуть удосконалити свою компетентність у громадському житті. Для людей поважного віку будуть обирати різні форми навчання: тренінги, практичні завдання, лекції, майстер-класи. На презентації даного дослідження були присутні голова Новозаводської районної у місті Чернігові ради (Кузнєцова-Молодчая Тетяна Степанівна), представник  управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради (Єрохіна Олена В'ячеславівна), директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської у місті Чернігові рад (Носок Світлана Іванівна, Алєксєєва Маргарита Миколаївна), фахівці з соціальної роботи з людьми поважного віку (Христенок Дарина Леонідівна, Лашина Юлія Валентинівна), члени громадських об'єднань, люди поважного віку та активісти міста. Після презентації дослідження та навчального продукту відбулося його обговорення. Разом дійшли висновку, що програма є необхідною та корисною і вона має бути запроваджена у Чернігові, але  для цього необхідна підтримка місцевої влади, на яку дуже сподіваються люди поважного віку та всі кому небайдужі питання громадської компетентності та освіти протягом життя.

Проект «Єднання поколінь на користь громади» реалізується громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» за підтримки «Програми сприяння громадський активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Прочитано 71 разів
   
© Деснянська районна у місті Чернігові рада рада.
© Електронна адреса: deadm@desn-rada.gov.ua