Структура порталу  

   

Про район

АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ

Район утворено 22 грудня 1973 року
Територія 40,14 кв.км.
Населення:
Станом на 01 січня 2010 року 179,6 тис.чол.
Громадян пенсійного віку 47,3 тис.осіб, або 26,34 %

 

Органи  самоорганізації населення:
Всього - 39
Будинкових комітетів - 0
Вуличних комітетів – 35
В них працюють чол. - 35

 ГАЛУЗІ   ЕКОНОМІКИ   РАЙОНУ

Промисловість

Промислові підприємства, всього – 14
в т.ч. акціонерні товариства - 8
державні підприємства - 2
товариства з обмеженою відповідальністю – 3
колективні підприємства – 1

 

Основні види промислової продукції, які випускаються підприємствами району: автобуси БАЗ 2215, ЕТАЛОН, Запасні частини та карданні вали до автомобілів, космічна техніка апаратура зв’язку, дитяче взуття, кондитерські вироби, одяг, цегла.

 

Найбільш великі промислові підприємства: ВАТ „ЧеЗаРа”, ЗАТ „Чернігівський автозавод”, ЗАТ „Сіверянка”, ВАТ „Кондитерська фабрика „Стріла”.

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Освіта

Всього шкіл - 19
в тому числі:
ЗОШ І-ІІІ ст. – 13
ЗОШ І ст. – 2
Інші навчальні заклади –
Ліцей – 2
Колегіум – 1
Початкова школа I ст. – 1
Гімназія – 1

Кількість учнів – 15420
Кількість вчителів – 1459

Дитячих дошкільних установ – 31
В них дітей – 5399

Охорона здоров’я

 Медичних закладів - 24
в тому числі: закладів ветеринарної медицини - 5

Закладів соціального захисту – 1
в тому числі:
територіальних центрів соціального обслуговування – 1

 

КУЛЬТУРА ТА  ТРАДИЦІЇ, ТУРИСТИЧНИЙ  ПОТЕНЦІАЛ

 

В районі функціонує система, яка може на достатньо високому рівні забезпечити духовні потреби, культурні запити громадян.

Кількість закладів культури наведено у таблиці:

Театри - 3

Клуби -1

Музеї -2

Бібліотеки -4

Парки відпочинку-3

Кінотеатри-3

Стадіони – 2

Інші культурні заклади - 5

Головна історична частина Деснянського району – ВАЛ – високий пагорб на березі р. Десна, де в ХІ – ХІІІ сторіччях знаходився Детинець – центр стародавнього Чернігова. Приблизно в ХІ столітті був збудований Спасо - Преображенський Собор. Великим пам’ятником древньоруської архітектури  є Борисоглібський Собор, який був збудований в ХІІ столітті. В південній частині ВАЛу встановлено 12 гармат кінця ХVII-XVIII століть. Тут на ВАЛу, де  з’єднуються в єдине ціле історії, природа і творіння рук людських, де люблять бувати і жителі міста, і його гості, встановлені  пам’ятники корифеям руської і української поезії : О.С. Пушкіну, Т.Г.Шевченку. Великий російський поет двічі відвідував ці місця, і в знак любові до поета в 1900 році на кошти громадян був споруджений пам’ятник.
Але не тільки на ВАЛу збереглися архітектурно-історичні пам’ятники. З пепелища була відроджена П’ятницька церква (будівля кінця ХІІ – початку ХІІІ століть), в архітектурі якої втілена ідея воз’єднання землі руської.
Своєрідним пам’ятником перемоги Чернігівського полку над турками під Азовом в 1696 році стала Катерининська церква, яка була побудована в началі XVIII століття.
В районі зконцентрований значний научний і культурний потенціал:
8 вищих навчальних закладів. Із них три – 3-4 рівня акредетації, в яких навчається біля 15 тисяч студентів (Чернігівський державний педагогічний університет ім.Т.Г.Шевченка, Чернігівський державний технологічний університет, Чернігівський державний інститут економіки та управління).
Науково-технічною діяльністю займаються 9 підприємств та організацій.
Місця масового відпочинку в районі представлені : Центральним парком культури та відпочинку, Парком імені М.Коцюбинського, урочищем Ялівщина. Функціонують стадіон ім.Гагаріна та стадіон „Юність”.
Звичайно, район не вважає своїми, але пишається тим, що саме тут знаходяться заклади культури: Чернігівський академічний музикально-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка, Обласний молодіжний театр, Обласний театр ляльок, Обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм та ряд інших.
Підготовка майбутніх майстрів мистецтв ведеться в Чернігівському музичному училищі, трьох музичних школах, Школі мистецтв.
В районі велику увагу приділяють вихованню своїх спортсменів. Працює дитячо-юнацька спортивна школа Олімпійського резерву, 8 дитячо-юнацьких спортивних шкіл по різних видах спорту.
На території району працюють музеї, серед яких історичний імені В.В.Тарновського, художній.
Ці та ряд інших архітектурно-меморіальних та археологічних пам’яток різних часів складають потужний туристично-рекреаційний потенціал району.

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА СИТУАЦІЯ

В районі зареєстровано 63 районних у місті організацій політичних партій, 5 районних у місті громадських організацій та благодійних фондів.

В цілому суспільно політична ситуація в районі характеризується як спокійна та контрольована.


   
© Деснянська районна у місті Чернігові рада рада.
© Електронна адреса: deadm@desn-rada.gov.ua